سیاست

اعلام نظر مسئولان و کارشناسان درباره مناظره‌های انتخاباتی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از برگزاری سومین مناظره انتخاباتی خبرگزاری مهر اقدام به نظرسنجی درباره نحوه برگزاری این مناظره از مسئولان و کارشناسان کرد.

حجت الاسلام سیدرضا تقوی، سردار جلالی، حسن کاظمی قمی، موسی الرضا ثروتی، ایرج ندیمی، اسماعیل دوستی، ولی الله شجاع پوریان، مجیدرضا حریری، پیروز ارجمند، کوروش پرویزیان، مجید بوجارزاده، صابری خورزوقی و مرتضی غرقی برخی از مسئولان و کارشناسان بودند که در این نظرسنجی شرکت کردند.

تا لحظه تنظیم این خبر نتیجه نظرسنجی به شرح زیر است:

۵۵ درصد از مسئولان و کارشناسان میزان مفید بودن مناظره‌های انتخاباتی برای آشنایی با برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی را متوسط، ۳۴ درصد کم و ۱۱ درصد زیاد توصیف کردند.

اعلام نظر مسئولان و کارشناسان درباره مناظره‌های انتخاباتی

همچنین ۸۵ درصد از مخاطبان از برگزاری چهارمین مناظره با مدلی متفاوت استقبال کردند و ۱۵ درصد مخاطبان مخالف برگزاری مناظره چهارم بودند.

اعلام نظر مسئولان و کارشناسان درباره مناظره‌های انتخاباتی

برخی از مخاطبان راه‌هایی برای افزایش مشارکت ارائه کردند که برخی از آنها را در ادامه می‌خوانید:

اکرم محمدی: باید همه جناح‌ها حضور پررنگی داشته باشند ولی متأسفانه از همه سلایق کاندیدا حضور ندارد و به چند نامزد با جناح و دیدگاه محدود شده‌اند و به همین دلیل امکان انتخاب کمتری وجود دارد.

امکان معرفی نامزدهای اصلح دیگری هم وجود داشت که به دلیل رد صلاحیت در انتخابات حضور ندارند و وقتی نمایندگان همه جناح‌ها حضور نداشته باشند، نمی‌توان انتظار حضور پررنگ و حداکثری را داشت و متأسفانه در حال حاضر کار خاصی نمی‌توان کرد.

متأسفانه کاندیداها بیشتر به دنبال منازعه هستند تا مناظره و بیشتر وعده‌هایی می‌دهند که امکان اجرای آن‌ها وجود ندارد.

رمضان نوری: پیشنهاد من این است که نامزدها برنامه‌های عملیاتی به مردم ارائه کنند تا فضا برای اعتماد باز شود. دوقطبی کردن و دعواهای سیاسی باعث کاهش مشارکت خواهد شد، آنچه در فضای انتخابات مشهود است دعواهای سیاسی است که این مسئله باعث شده مردم فکر کنند، هر کسی برنده شود فرقی ندارد و فقط عده‌ای منفعت می‌برند.

موسی الرضا ثروتی: افزایش مشارکت با قانون مداری است. اگر اعلام شود مسئولان بی توجه به قانون از جمله رئیس جمهور و وزرا در صورت عدم اجرای قوانین محاکمه خواهند شد. مشارکت بسیار بالا می‌رود. وقتی کشته شدن مردم در جریان آبان ۹۸ و بنزین با جمله رئیس جمهور که جمعه از خواب بیدار شده فهمیده محاکمه نمی‌شود مردم امید خود به نظام را از دست می‌دهند.

امیر حسین حسینی: برگزاری مناظره‌های متعدد همراه با حضور و پرسش از سوی نمایندگان اتحادیه‌ها و صاحبان مشاغل. پرسیدن سوالات بیشتر از طرف مردم و مشخص کردن نتیجه عدم اجرای قول‌های انتخاباتی توسط نهادهای مسئول و پیگیری جدی آنها.

سرهنگ ورمزیاری: پیشنهاد بنده صداقت در اطلاع رسانی به مردم و آشنایی با دانش و رشد سیاسی مردم در انتخاب است و همچنین آشنایی با تأثیرات انتخاب بد می‌تواند راهگشا باشد.

فرج الله عارفی: بزرگان خانواده‌ها و جوانان می‌توانند در افزایش مشارکت مردم مؤثر باشد. امید دارم این فرهیختگان به وظیفه ملی و اخلاقی خود عمل کنند.

سکینه اسمی: بیان برنامه قابل اجرا به جای تخریب، اعتماد و اطمینان به مردم که مشکلات قابل حل هست.

علی حیدری: اقناع مردم درباره منفعت مشارکت گسترده و درصد بالا در انتخابات.

رضا صابری: بیان راهبردهای ممکن برای حل مشکلات توسط کارشناسان بی طرف با انتخاب پرشور.

محمدعلی پورنیا: مناظره به صورت ۲ نفره و چالشی

سید باقر حسینی: برای مشارکت بیشتر مردم کاندیداها باید برنامه کاربردی و شفاف ارائه دهند.

بوجارزاده: افزایش اعتماد عمومی

مهدی ملکوتی: برگزاری مناظره‌های آزاد دو به دو بین کاندیداهای اصلی.

داود زارعیان: برای افزایش مشارکت تنها راه تعویق انتخابات و تأیید چند داوطلب دیگر هست

صابری: افزایش مشارکت، دعوت مراجع تقلید از مردم.

جوادنیک بین: بصورت تقابلی و نقد مستقیم.

الیاس قنبری: برای افزایش مشارکت باید با روحانی مناظره کنند.

جلال عباسی: مناظره ۲ نفره


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا