بین‌الملل

نشانه‌هایی از تنش در روابط اسرائیل و امارات


خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه‌های صهیونیستی اعلام کرد، به دلیل این تصمیم تمار زندبرگ، وزیر جدید محیط زیست رژیم صهیونیستی، بحران دیپلماتیک میان این رژیم و امارات در آستانه بروز است.

این رسانه‌ها اعلام کردند، بحران در سخنان زندبرگ درباره لغو قرارداد انتقال نفت خام و تولیدات نفتی امارات به بازارهای اروپا از طرق خط لوله‌های نفتی در اراضی اشغالی است که دریای سرخ و مدیترانه را به یکدیگر متصل می‌کند.

رویترز به نقل از منبع مطلع از جزئیات این قرارداد نوشته بود، ارزش این قرارداد که در حضور وزیر خزانه داری سابق آمریکا و دیگر مسؤولان آمریکایی و اماراتی به امضا رسید بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار در طول چندین سال است.

منابع ارشد در امارات به روزنامه اسرائیل الیوم گفتند، اگر دولت رژیم صهیونیستی واقعا این قرارداد را لغو کند، این اقدام روابط دو طرف را بحرانی می‌کند و ثبات توافقنامه‌های ابراهیمی را به خطر خواهد انداخت.

این منبع افزود، حتی قبل از تحلیف دولت جدید رژیم صهیونیستی، پیام واضحی به امارات رسید مبنی بر اینکه انتقال قدرت در رژیم صهیونیستی نه تنها به لغو فوری درخواست لغو قرارداد منجر خواهد شد بلکه زندبرگ کاملا مصمم است این قرارداد را لغو کند.

امارات ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ در کاخ سفید با حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا توافقنامه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضا کرد.

311311


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا