بین‌الملل

حاضر نیستیم همه تحریم‌ های ایران را لغو کنیم

به گزارش جام جم آنلاین، رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران روز جمعه در مصاحبه با شبکه رادیویی NPR تأکید کرد که واشنگتن قصد ندارد همه تحریم‌هایی که طی این سال‌ها علیه ایران وضع کرده است را لغو کند.

رابرت مالی در این رابطه گفت: «آنها [طرف ایرانی] از ما می‌خواهند که همه تحریم‌هایی که رئیس‌جمهور ترامپ از سال 2018 وضع کرده یا دوباره برقرار کرده است را لغو کنیم و این خواسته زیادی است. ما اعلام کرده‌ایم که ما آمادگی داریم تحریم‌هایی را که لغو شدن آنها برای بازگشت به برجام لازم است، برداریم اما همه تحریم‌هایی که دولت ترامپ وضع کرده را لغو نخواهیم کرد.»

وی در خصوص شانس دستیابی به توافق با وجود برخی اختلافات اساسی میان طرفین افزود: «اگر فکر می‌کردیم که دستیابی به توافق غیرممکن است، به وین نمی‌رفتیم، اما من فکر می‌کنم که این پنجره تا ابد باز نخواهد بود و ما باید بالاخره در نقطه‌ای به نتیجه برسیم.»

این مقام آمریکایی درباره تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران نیز گفت: «من درباره اقداماتی که اسرائیل انجام می‌دهد یا انجام نمی‌دهد، صحبت نخواهم کرد. ولی ما مشورت‌های تنگاتنگی با اسرائیل داریم، زیرا هردو هدف مشترکی را در خصوص مهار برنامه هسته‌ ای ایران دنبال می‌کنیم. ما قبلاًدر این خصوص با نخست‌وزیر نتانیاهو در تماس بودیم و اکنون با نخست‌وزیر بنت در تماس هستیم»

منبع: تسنیم


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا