بین‌الملل

جنایت در سکوت رسانه‎ای اروپا؛ وضعیت وخیم زندان‌های ایتالیا


خبرگزاری میزان – انتشار ویدئویی از یورش نگهبانان یک زندان در ایتالیا به زندانیان حتی ضرب و شتم خشونت بار زندانی با ویلچر، پرده از شکنجه علیه زندانیان ایتالیا برداشت.

 

به گزارش «lastampa و editorialedomani»، ویدئوی اخیرا منتشر شده از ضرب و شتم زندانیان در زندان «سانتا ماریا کاپوآ وتره» ایتالیا در آوریل ۲۰۲۰، موضوع وضعیت و نقض حقوق بشر در زندان‌های این کشور را به رسانه‌ها آورد.

 

براساس این ویدئو، ۲۸۳ نگهبان در یورشی ۴ ساعته به زندانیان آن‌ها را با باتوم و لگد مورد ضرب و شتم قرار داده و مجبور به عبور از راهرو‌های انسانی می‌کردند تا آن‌ها را تا رسیدن به سلول هدف خشونت قرار دهند.

 

 

زندانیان روی زمین کشیده می‌شدند، با باتوم به شدت کتک می‌خوردند، ۱۴ نفر در سلول انفرادی حبس شدند و یک زندانی به دلیل نبود دارو و مراقبت‌های پزشکی در سلول انفرادی جان خود را در سلول از دست داد.

 

انتشار این ویدئو سبب تعلیق ۵۲ نگهبان شد.؛ در مجموع ۱۱۷ نفر تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

 

وضعیت زندان‌های ایتالیا با انتشار این ویدئو به موضوع اصلی روزنامه‌ها تبدیل شد و افشاگری‌ها یکی پس از دیگری اتفاق افتادند.

 

براساس گزارش‎ها، در زندان‌های ایتالیا در دوران شیوع کرونا ماسکی وجود ندارد، مقام‌های زندان به برای مقابله با اعتراض‌ها و شورش‌های ناشی از وضعیت کرونایی در زندان‎ها، دست به خشونت زدند.

اگرچه زندان‌های ایتالیا در سال‌های گذشته با شکایت‌های متعددی مبنی بر سوءرفتار، سوءاستفاده از قدرت، شکنجه، … مواجه بودند، اما در سکوت رسانه‌ها و مقام‌های قانونی توانسته بودند این مصداق بارز نقض حقوق بشر را پنهان کنند.

 

نخستین رسیدگی قضایی مربوط به شکنجه در زندان‌های ایتالیا به ژانویه ۲۰۲۱ باز می‌گردد که به پرونده‌ای در سال ۲۰۱۷ مربوط بود.

 

این در حالی است که زندان‌های ایتالیا در سال گذشته شاهد ۴ مورد خشونت در پی بروز شورش در زندان بود.

 

ضمن اینکه موارد متعددی از این خشونت‌ها در سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ در زندان‌های شهر‌های مختلف ایتالیا رخ داد.

 

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا