ورزش

جابرزاده: چرا شناگران اصفهانی به صربستان اعزام نشدند/حداقل کمک کنند افقری به حق و حقوق خود برسد


مدیر عامل باشگاه شنا اریس گفت: باید یک نفر با شجاعت و بدون سانسور خبری برای جامعه شنا توضیح دهد.

مسعود جابرزاده مدیرعامل باشگاه شنا اریس اصفهان (پایگاه قهرمانی اصفهان) در گفت و گو با ایسنا، در خصوص از دست رفتن شانس حضور افقری در المپیک با سهمیه مستقیم اظهار کرد: به تیم اصفهان اعتماد نکردند و شناگران اصفهانی به مسابقات صربستان اعزام‌نشدند، زمان ثبت نام ورزشکاران برای یونیورسالیتی هم که بعد از مسابقات صربستان بود و با این شرایط و طبق قانون اکنون بالسینی راهی المپیک خواهد شد.

وی گفت: اکنون باید یکی پاسخگو باشد که چرا این ورزشکاران به مسابقات انتخابی المپیک صربستان اعزام نشدند. این شناگران با هزینه باشگاه به مسابقات بلغارستان اعزام شدند و نتیجه بهتری از تیم ملی گرفتند. سه رکورد ملی زدند و سهمیه B المپیک را بدست آوردند. به نظرم باید اکنون یک نفر با شجاعت کار را گردن بگیرد و  اگر مقصر بوده توضیح دهد. بالاخره حداقل خواسته جامعه شنا این است که بدون سانسور خبری و شفاف بگویند چرا افقری رکورد B المپیک گرفت؟ چه کسی هزینه‌ها را به عهده گرفت و برنامه های تمرینی را انجام داد. صحبت‌ها تناقض دارد، کادر فنی گفته که افقری خوب نبوده و به همین دلیل به مسابقات صربستان اعزام نشده است. او که خوب نبوده چطور بهترین نتیجه را گرفته است و آنهایی که خوب بودند چطور نتیجه نگرفتند؟

جابرزاده گفت: هرچند که تیم ملی هم در صربستان نتیجه خوبی گرفت اما چرا اسامی این شناگران اصفهان در تیم ملی و برای مسابقات صربستان نبود. ۴ شناگر و ۴ مربی به صربستان اعزام شدند آیا نمی‌شد این ورزشکاران هم اعزام شوند تا یک باشگاه مجبور نشود به این‌ سبب که حقی ضایع نشود آنها را اعزام کند. یک نفر جواب جامعه شنا را شفاف و با انصاف بدهد. 

وی گفت: بالسینی از شناگران خوب ما است که به المپیک اعزام می‌شود. برای ما هم یک دلایل قانونی آورده اند اما اینکه چرا ورزشکاران ما قبل از ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) مسابقه نداده اند را کسی پاسخ نداده است. چرا ما ۲۵ ژوئن سهمیه گرفتیم و چرا نشد این تغییرات را اعمال و مدیریت کنند.

جابرزاده در خصوص پر شدن حد نصاب ۱۰۰ پروانه در رکورد B المپیک گفت: نه اینطور نیست. علیرضایی هم که در ۲۰۰۸ پکن ورودی B را گرفت همین شرایط بود. چطوری آن زمان مدیریت شد. همه تلاش فدراسیون و کل ایران برای گرفتن ورودی B بود و کسی برای ورودی A به مسابقات نرفته بود. فکر نمی‌کنم هیچ کس ادعا داشته باشد که برای گرفتن ورودی A به صربستان رفته باشد. ما خیلی تلاش کردیم که این ورودی را بگیریم. می‌دانیم که سطح شنای ما در همین سطح است که البته بعد از این برای ورودی A هم می‌شود اقدام کرد. اینکه گفته می‌شود افقری انتخاب نشده و باید بهترین امتیاز به المپیک می‌رفت و ظرفیت پر شده مگر در ۲۰۰ پروانه ظرفیت آزاد است؟

مدیر عامل باشگاه اریس گفت: با افقری صحبت کردم او محکم و استوار برای المپیک بعد تلاش می‌کند و قول داده اولین ورودی المپیک بعدی را کسب کند. این افتخار برای من است. افقری اسطوره شنای ایران است. او با کمترین امکانات و بضاعت برای ورودی المپیک تلاش کرد. برای ورودی ۲۰۰۸ پکن هزینه، تلاش و مسابقات زیادی انجام شد تا منجر به سهمیه شد اما این دوره افقری بدون هزینه و هیچ مسابقه سهمیه گرفت. او با مربی ایرانی دلاوری و کار بزرگی کرد. باید بهتر مدیریت و به شناگران اصفهان اعتماد می‌شد. باید خودشان شناگران را اعزام می‌کردند. باید حداقل اکنون همه کمک کنند تا افقری به حق و حقوق خود برسد و دیده شود.
انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا