سیاست

تمرکززدایی موجب کاهش هزینه توسعه یافتگی در کشور می‌شود :: خبرگزاری خانه ملت


احمد راستینه هفشجانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهمیت اجرایی شدن طرح آمایش سرزمین در سراسر کشور، گفت: کشورهای توسعه یافته بر اساس آمایش سرزمینی توانسته اند به پیشرفت دست یابند.


نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید اذعان کرد تمرکززدایی یکی از مولفه های آمایش سرزمینی است زیرا به ظرفیت های مناطق مختلف کشور توجه می کند و این امر به عدالت نیز نزدیک تر است.


وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی محلی و منطقه ای می تواند هزینه رفع مشکلات و همچنین توسعه یافتگی را کاهش دهد، ادامه داد: این مهم در حالیست که متاسفانه امروزه بخش اعظمی از برنامه ریزی ها در پایتخت صورت می گیرد؛ چنین اقدامی سبب نادیده گرفتن ظرفیت های مناطق مختلف کشور شده است.


این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: باید جدولی متناسب با شرایط استان ها تهیه شود و بر اساس آن امور به مسئولان محلی سپرده شود؛ چنین اقدامی می تواند سبب افزایش نظارت ها و همچنین کارایی بیشتر شود.


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد دولت سیزدهم برای تسریع در دستیابی به موفقیت و توسعه یافتگی باید به سمت تمرکززدایی حرکت کند./


پایان پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا