فناوری اطلاعات

خجالت رنگ معده را هم تغییر می‌دهد


خبرگزاری میزان _ آنا نوشت: همه انسان‌ها در شرایط گوناگون احساس خجالت را تجربه کرده‌اند البته شدت و نوع آن در افزاد مختلف باهم تفاوت دارد. به طور کلی زمانی که فرد خجالت می‌کشد رنگ گونه‌ها تغییر کرده و سرخ می‌شود. تغییر رنگ گونه‌ها تنها واکنش بدن نسبت به حس خجالت نیست و تغییرات دیگری نیز در جسم انسان رخ می‌دهد. در ادامه بارزترین نمونه تغییری که پس از خجالت کشیدن در بدن ایجاد می‌شود را بیان می‌کنیم:

تغییر رنگ معده با خجالت کشیدن

شاید به نظر عجیب و باورنکردنی برسد، ولی نشانه‌های احساس خجالت تنها روی صورت نمایان نمی‌شود بلکه در داخل بدن نیز تغییراتی ایجاد می‌گردد. بررسی‌های علمی نشان داده است زمانی که انسان‌ها حس خجالت را تجربه می‌کنند رنگ معده آن‌ها تغییر می‌کنند. در حقیقت یکی از شگفتی‌های بدن همین تغییر رنگ معده با خجالت کشیدن است. معمولاً حس خجالت ویژگی بدی محسوب نشده و حتی در مواردی توصیه می‌شود از انجام برخی فعالیت‌ها یا به زبان آوردن برخی از واژگان خجالت کشیده شود، اما اگر میزان این احساس در فردی بیش از اندازه باشد موجب منزوی شدن او و عدم امکان برقراری ارتباطات اجتماعی می‌شود. از همین رو پزشکان به والدین توصیه می‌کنند کودکان خود را به صحبت کردن با دیگران تشویق کرده و در صورت نیاز برای رفع احساس خجالت مفرط با مشاور مشورت کنند.

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا