دانش

«جف بزوس» بنیانگذار آمازون، کمتر از یک هفته دیگر به فضا سفر می‌کند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از اسپیس، شرکت بلو اوریجین جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون را کمتر از یک هفته دیگر در تاریخ ۲۰ ژوئیه (۲۹ تیر) به فضا می‌فرستد. 

بنیانگذار آمازون به همراه برادرش مارک و دو نفر دیگر با اولین پرواز خدمه‌ای کپسول «نیو شپارد» این شرکت به فضا سفر می‌کنند.

راه اندازی اولین پرواز خدمه «نیو شپارد» در سایت بلواوریجین و در  سایت اسپیس پخش خواهد شد و زمان دقیق اجرای آن به پیش بینی آب و هوا و سایر عوامل فنی بستگی دارد.

این پرواز از مرکز بلواوریجین در تگزاس غربی انجام خواهد شد و هنگامی که موشک در فاصله‌ی ۴۷ مایلی قرار بگیرد کپسول حاوی مسافران از آن جدا می‌شود و فضانوردان به مدت ۳ دقیقه بی‌وزنی را تجربه خواهند کرد و سپس کپسول به زمین باز می‌گردد.

بزوس (که بیشتر به دلیل ایجاد آمازون مشهور است) شرکت بلو اوریجین را در سال ۲۰۰۰ تاسیس کرد با این امید که سرانجام گردشگران ثروتمند به فضا سفر کنند و گردگشری فضایی را تجاری سازی کند. 

 شرکت «ویرجین گلکتیک»  چند روز پیش نخستین پرواز دارای خدمه خود را عملیاتی کرد و ریچارد برانسون، بنیانگذار شرکت فضایی «ویرجینگلکتیک» را به فضا برد.

انتهای پیام/ لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا