بین‌الملل

باکو به دنبال جنگ افروزی مجدد در قره باغ است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «نیکول پاشینیان» جانشین نخست وزیر ارمنستان طی سخنانی ضمن اعلام آمادگی کشورش برای بازگشت به میز مذاکرات با جمهوری آذربایجان در چارچوب نشست مینسک، گفت که باکو به دنبال جنگ افروزی مجدد در قره باغ است.

بر اساس این گزارش، جانشین نخست وزیر ارمنستان در جریان برگزاری نشست خبری مشترک خود با «چارلز میشل» رئیس شورای اروپا، طی سخنانی باکو را به علاقمندی برای جنگ افروزی مجدد در قره باغ و در مناطق مرزی میان دو طرف متهم کرد.

پاشینیان گفت: بر اساس اطلاعات به دست آمده از سوی منابع غیر رسمی، جمهوری آذربایجان به دنبال به راه انداختن درگیریهای نظامی جدید در منطقه «ارتسخ» (منطقه ناگورنو – قره باغ) و در مرز میان آذربایجان و ارمنستان است. نمونه چنین چیزی را امروز در بخش نخجوان شاهد هستیم. وقایع رخ داده توسط جمهوری آذربایجان، اجازه کار بر روی مرزبندی ها را به ما نمی دهد.

وی در ادامه سخنان خود، تنها راه حل بحران قره باغ را از طریق مذاکرات ممکن دانسته و افزود: استفاده از زور و کشتار جمعی نمی تواند کمکی به حل بحران قره باغ کند و تنها راه حل و فصل این مشکلات از طریق مذاکرات و بر اساس مدل قمومیت بین المللی است.

پاشینیان همچنین افزود: من قبلاً بارها اعلام کرده ام که ارمنستان آماده است بر اساس مفاد مندرج در بیانیه ۱۳ آوریل گروه مینسک، روند مذاکره را از سر گیرد.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا