بین‌الملل

«حماس» سفرای کشورهای خارجی را به بازدید از «غزه» فراخواند

«حماس» سفرای کشورهای خارجی را به بازدید از «غزه» فراخواندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «باسم نعیم» عضو دفتر روابط بین الملل جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در سخنانی اظهار داشت: دشمن صهیونیستی از طریق محاصره، نوار غزه را همانگونه که سازمان ملل هم اعلام کرده است، به مکانی نامناسب برای زندگی و به بزرگ‌ترین زندان جهان تبدیل کرده است.

بر اساس این گزارش، نعیم اشاره کرد که این محاصره ظالمانه که یک مجازات دسته‌جمعی علیه فلسطینیان است، طبق قوانین بین‌الملل یک جنایتی جنگی است که فلسطینیان را از حقوق اساسی خود و در رأس آن برخورداری از یک زندگی شرافتمندانه محروم می‌کند.

وی تاکید کرد که بیش از ۷۰ درصد از جمعیت نوار غزه را کودکان و جوانان تشکیل می‌دهد و مردم این منطقه از آب شرب، برق و دارو محروم هستند و بیش از ۸۰ درصد آنان زیر خط فقر هستند و نرخ بیکاری از ۵۰ درصد فراتر رفته و ساکنان این باریکه حتی اجازه سفر به خارج از آن را هم ندارند.

نعیم گفت: من از سفرای کشورهای خارجی که به اراضی اشغالی سفر کرده‌اند، دعوت می‌کنم که به نوار غزه سفر کنند تا از نزدیک شاهد اوضاع انسانی فاجعه‌بار این منطقه در نتیجه محاصره ظالمانه ۱۵ ساله رژیم صهیونیستی باشند.

انتهای پیام/ 241


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا