فناوری اطلاعات

هکرها 1.3 گیگابایت از داده های الکترونیک آرتس را منتشر کردند

حدودا یک ماه قبل بود که شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفت تا هکرها به بخش قابل توجهی از داده‌های خصوصی این شرکت دسترسی پیدا کنند.

برخی از اطلاعات دزدیده شده از شرکت الکترونیک آرتس مربوط به کدهای منبع بازی FIFA 21 است و بخش دیگر، به موتور بازی‌سازی Frostbite ارتباط دارد. به گزارش وب‌سایت خبری Vice، حال پس ازگذشت یک ماه از سرقت این اطلاعات، هکرها در انجمنی شروع به انتشار آن‌ها کرده‌اند.

ضمن اینکه شرکت الکترونیک آرتس نیز تهدید شده است که اگر مبلغ درخواستی هکرها را به آن‌ها نپردازد، داده‌های بیش‌تری از این شرکت در فضای مجازی به اشتراک گذاشته خواهد شد. براساس گزارش‌ها، اطلاعاتی که اخیرا مهاجمین حمله‌ی سایبری به سرورهای خصوصی الکترونیک آرتس منتشر کرده‌اند، به ابزارهای مرتبط با فروشگاه Origin و عنوان The Sims تعلق دارند.

به عقیده‌ی سخنگوی شرکت مورد بخث، داده‌هایی که از این شرکت ربوده شده‌اند، هیچ ارتباطی با حریم خصوصی و اطلاعات کاربران ندارند. از همین جهت، شرکت الکترونیک آرتس همکاری با سارقان را در برنامه ندارد.

این طور گفته می‌شود که به جای پرداخت مبلغ خواسته شده توسط هکرها، این شرکت در حال همکاری با مقامات اجرای قوانین فدرال برای پیگیری مشکلات به وجود آمده است. اگر اخبار را دنبال کرده باشید، حتما از حمله‌ی سایبری به شرکت لهستانی سی‌دی پراجکت رد (CD Project Red) نیز اطلاع دارید.

ظاهرا در جریان این حمله که اوایل سال جاری میلادی انجام شد، هکرها موفق به سرقت کدهای منبغ موتور بازی‌سازی Red Engine شده بودند. علاوه‌بر، مهاجمین در اختیار داشتن برخی از اسناد داخلی سی‌دی پراجکت رد را نیز ادعا می‌کردند. براساس گزارش‌هایی که به دست می‌رسد، داده‌های دزدیده شده از این شرکت پس از مدتی فروخته شده‌اند.

مجموع اطلاعاتی که از شرکت الکترونیک آرتس به سرقت رفته، ۷۸۰ گیگابایت اعلام شده است. با این وجود هکرها تنها به انتشار ۱٫۳ گیگابایت از این داده‌ها بسنده کرده‌اند.


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا