اقتصاد

وزارت صمت درباره واگذاری معادن به کمیسیون صنایع مجلس گزارش می‌دهد :: خبرگزاری خانه ملت


سیدجواد حسینی کیا در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت درباره واگذاری دقیقه 90  معادن، گفت: اگر گزارش مستندی مبنی بر بروز تخلف در واگذاری معادن راکد به دست ما برسد، کمیسیون صنایع و معادن به موضوع ورود کرده و با متخلفان برخورد می‌کند البته در جلسه‌ی کمیسیون صنایع و معادن که به منظور بررسی علل قطعی برق واحدهای تولیدی و صنعتی برگزار شد، مقرر شد که وزارت صمت گزارشی درباره نحوه این واگذاری‌ها به کمیسیون ارائه کند.


نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند کمیسیون صنایع و معادن مجلس به دقت موضوع واگذاری معادن را بررسی می‌کند اما باید توجه شود که نباید مانع توسعه بود اما تحقق این امر مستلزم رعایت دقیق قانون و احراز صلاحیت و اهلیت افرادی است که معادن به آنها واگذار می‌شود.


نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید مجوز بهره برداری از واحدهای معدنی راکد را ابطال کرده و مجوزهای موقتی برای افرادی که برنده مزایده شدند، صادر کند این امر موجب می‌شود که به اهلیت فنی و مالی افراد در واگذاری‌ها توجه ویژه شود.


این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به ظرفیت معادن برای اشتغالزایی، اضافه کرد:درآمد معادن می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی به ویژه در شرایط کنونی که کشور تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار دارد، شود./


پایان پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا