اقتصاد

حسین زهی: باندهای مافیایی قیمت‌ سیمان را نجومی می کنند


یک عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان نسبت به شیوع دوباره بیماری کرونا در این استان ابراز نگرانی و از رئیس جمهور انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، اسماعیل حسین زهی در جلسه علنی امروز(سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: وضعیت اپیدمی کرونا در استان سیستان و بلوچستان بدتر از گذشته نشده است. نبود زیرساخت‌های مناسب، نبود تخت بستری، پرنسل درمانی و نبود دارو بر این فاجعه دامن زده است.

این عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس با بیان اینکه وظیفه هر دولت تأمین آب و برق است، گفت: در انتخابات رایزنی‌های مختلفی انجام شد تا مردم پای صندوق‌ رأی حاضر شوند. خوشبختانه در بعضی حوزه‌ها بالای ۹۰ درصد مشارکت داشتیم اما متأسفانه دولت بخش‌ها و روستاها را فراموش کرده و صرفا به مراکز استان توجه می‌کند. دولت نباید از همراهی و سکون مردم سوء استفاده کند.

نماینده مردم خاش در مجلس خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش قیمت سیمان و سایر مصالح ساختمانی انتقاد کرد و مدعی شد: در وزارت صمت، باندهای مافیایی وجود دارند که قیمت‌ها را سر به فلک می‌کشانند.

وی همچنین خطاب به وزیر کشور گفت: در استخدام‌های اخیر در استان، قانون جای خود را به رابطه داده است.

حسین زهی در پایان در تذکری به وزیر آموزش و پرورش با استناد شاخص‌های کمی و کیفی آموزش در استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: آیا در جریانید که بالای ۱۱ هزار کمبود معلم  و ۱۰۰ هزار جا مانده از تحصیل در منطقه ما وجود دارد؟

انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا