جامعه

مهمترین خبر‌های جامعه که ۲۳ شهریور ماه رخ داد


خبرگزاری میزان – در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی بیستم و سوم شهریور ماه مشاهده می‌کنید.

 

دبیر انجمن متخصصین عفونی کشور گفت: واکسن نه تنها سیستم ایمنی را ضعیف نمی‌کند بلکه سبب تقویت آن نیز می‌شود و حتی در روز‌های اول تزریق که کارایی واکسن کامل نشده است، علاوه بر اینکه تا حدودی از ابتلا به کووید پیشگیری می‌کند، تا اندازه‌ای هم جلوی ابتلا به بیماری‌های عفونی دیگر را هم می‌گیرد.

 

معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: با اتمام واکسیناسیون و بهبود شرایط شیوه آموزش در سال تحصیلی جدید ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی به صورت حضوری است. همچنین دانشجویان بومی دوره کارشناسی نیز با بهبود اوضاع اولویت حضور پیدا می‌کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال هم سال تحصیلی را با شاد آغاز می‌کنیم، گفت: ممکن است مدارس کم‌جمعیت در مناطق دوردستی که به بعضی از امکانات دسترسی ندارند، حضوری باشد، اما بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان، مهر را با شاد آغاز می‌کنند.

 

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، گفت:با واکسیناسیون ۸۰ درصدی جامعه آموزشی کشور شامل فرهنگیان دانشگاهیان ، دانش آموزان و افراد در ارتباط با آن ها و درصورت کاهش شیب بیماری کرونا و به ویژه سویه دلتا می‌توان به آموزش حضوری امیدوار بود.

 

به گفته یک مشاور خانواده یکی از باور‌های غلط در مورد ازدواج این است که یک ازدواج خوب منوط به توافق نظر زن و مرد در همه چیز است.

افشای ناپدید ماندن آثاری از یک موزه خاصه اگر سال‌هایی طولانی از آن گذشته باشد پی جویی و ردیابی کردنش را بسیار دشوار خواهد کرد. چرا که کاویدن فهرست اموال یک موزه که خود روندی طولانی و زمانبر خواهد داشت اگر با فقدان اطلاعات کافی همراه باشد کمک چندانی به بازجستن و بازپس گرفتن آثار از دست رفته نمی‌تواند بکند.

 

 

انتهای پیام/


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا